Skip to main content.

Udržateľnosť v Desenio

Vytvorenie krajšieho sveta

Udržateľnosť je téma blízka nášmu srdcu, pretože naše výrobky by neexistovali bez prírodných materiálov z lesov. Skrášlovať umením je naším dôvodom existencie, a udržateľný spôsob pre nás znamená neustále sa snažiť zlepšovať výrobný proces a aktívne znižovať jeho vplyv na životné prostredie, aby vznikol ešte krajší svet.

Naša planéta

Na našej planéte záleží

Snažíme sa robiť všetko, čo je v našich silách, aby sme prispeli k udržateľnej budúcnosti, a sme si vedomí toho, že nás čaká ešte veľa práce. S dôrazom na materiály a metódy označené ekoznačkou podnikáme spoločne s vybraným tímom partnerov aktívne kroky k minimalizácii našej stopy.

Dôraz na udržateľnost produktov

V spoločnosti Desenio kladieme dôraz na udržateľnosť produktov. Sme hrdí na to, že môžeme naše umelecké plagáty vyrábať v spolupráci s papierňou šetrnou k životnému prostrediu. Používame iba papier s certifikátom, ktorý zaručuje, že materiál pochádza z lesov s udržateľnou správou. Aby sme zaistili trvanlivosť plagátov, používame papier bez povrchovej úpravy, ktorý je odolný voči opotrebovaniu.

Forest Stewardship Council®

Vytlačené na ekologicky značenom papieri

Desenio má certifikát FSC®, čo znamená, že stromy používané pri výrobe umeleckých plagátov sú ťažené zodpovedným spôsobom, ktorý poskytuje environmentálne, sociálne a ekonomické výhody pre všetkých zúčastnených.

Záleží nám na životnom prostredí aj spoločnosti

Od roku 2020 máme certifikát Forest Stewardship Council® (FSC), ktorý je prirodzeným krokom na ceste k dosiahnutiu cieľov v oblasti udržateľnosti. FSC je nezisková organizácia, ktorá stanovuje vysoké štandardy s cieľom zabezpečiť, aby sa lesníctvo praktizovalo environmentálne zodpovedným a spoločensky prospešným spôsobom.

Certifikácia FSC znamená, že spĺňame tieto normy a slúži ako záruka, že materiály použité pri výrobe umeleckých plagátov pochádzajú z udržateľných lesov certifikovaných podľa FSC.

Náš certifikačný kód FSC: SAI-COC-010910

Náš licenčný kód ochrannej známky FSC: FSC-C153048

FSC Certification

Umenie tlačené vo Švédsku na ekologicky certifikovanom papieri

Sme hrdí na to, že spolupracujeme s papierňou šetrnou k životnému prostrediu. Naša papiereň je certifikovaná FSC, rovnako ako papier používaný v našich umeleckých plagátoch a rámoch. Všetky naše plagáty (s výnimkou niekoľkých motívov Handpicked) sú certifikované a označené štítkom FSC Mix na stránke, čím ručíme, že najmenej 70% dreva použitého pri ich výrobe pochádza z lesov certifikovaných podľa FSC.

Vi Agroforestry

Za každý strom použitý pri výrobe predaných umeleckých plagátov zasadíme dva nové

Ďakujeme, že ste nám pomohli vysadiť 35 000 stromov

V roku 2017 sme sa stali hrdými partnermi organizácie Vi Agroforestry, ktorá od roku 1983 vysadila 120 miliónov stromov a podporila viac než 2,5 miliónov ľudí v boji proti chudobe. V spolupráci s Vi Agroforestry vysadíme dva nové stromy za každý strom použitý pri výrobe predaných plagátov. Od roku 2017 sme vysadili vyše 35 000 stromov!

Bojujeme proti chudobe a klimatickým zmenám

Organizácia Vi Agroforestry verí, že udržateľné podmienky pre prácu ľudí a životné prostredie idú ruka v ruke. Prostredníctvom holistického prístupu k poľnohospodárstvu malých vlastníkov pracujú na zlepšení situácie poľnohospodárov a zlepšení životného prostredia. Vďaka školeniu malých poľnohospodárov vo východnej Afrike v oblasti udržateľnosti a výsadby stromov si títo farmári môžu zarábať na živobytie a poslať deti do školy.

Naši zamestnanci

Priestor na sebarealizáciu, inšpiráciu a rast

Prajeme si, aby sa všetci zamestnanci Desenio vždy cítili príjemne a oceňovaní. Desenio poskytuje priestor na sebarealizáciu, inšpiráciu a rast a našimi základnými hodnotami sú vášeň, odhodlanie a ústretovosť. V centrále Desenio v Štokholme v súčasnosti pracuje viac ako 140 zamestnancov z viac ako 15 krajín. Chcete sa k nám pridať? Pozrite si naše voľné pozície!

PRIDAJTE SA K NÁM!

Spoločná misia s našimi dodávateľmi

Mimo centrály Desenio spolupracujeme s malým vybraným tímom dodávateľov v Európe a Ázii. Obchodné vzťahy nadväzujeme postupne a spoločne rešpektujeme dôležitú sociálnu a environmentálnu zodpovednosť definovanú v našom kódexe správania. Skladá sa z 10 zásad, ktoré sa týkajú napríklad pracovného času, miezd, detskej práce, diskriminácie a ochrany zdravia a bezpečnosti.

Kompletný kódex správania nájdete tu.

Naše produkty

Pri výrobe umeleckých plagátov dodržiavame vysoké štandardy a ceníme si remeselné spracovanie našich výrobkov. Spolu s našimi dodávateľmi sa neustále snažíme zlepšovať kvalitu a životnosť našich výrobkov starostlivým vývojom produktov.

Viac informácií - Naše produkty