Skip to main content.

O našich produktoch

Pri výrobe našich umeleckých plagátov dodržiavame vysoké štandardy. Vážime si remeselné spracovanie našich výrobkov a spolu s našimi dodávateľmi sa neustále snažíme zlepšovať ich kvalitu a životnosť. Sme tiež hrdí na to, že sme certifikovanou spoločnosťou FSC®, čo znamená, že stromy použité pri výrobe našich plagátov a rámov boli vyťažené zodpovedným a udržateľným spôsobom.

UMELECKÉ PLAGÁTY

Náš papier

Všetky naše plagátysú vytlačené na 200 g/m2 nenatieraný prémiový papier. Má matný povrch bez odleskov, čo mu dodáva prvotriedny nádych. Náš papier je tiež odolný voči starnutiu.Vyrába sa vo Švédsku a papiereň, celulóza použitá na výrobu papiera a samotný papier sú certifikované spoločnosťou Forest Stewardship Council®. Týmto certifikátom sa zaručuje, že použité stromy boli vyťažené v súlade so všetkými zákonmi a predpismi, ako aj v súlade s prísnymi kritériami organizácie FSC, ktoré garantujú sociálnu a environmentálnu udržateľnosť. Plagáty sú na webovej stránke označené symbolom FSC Mix, ktorý zaručuje, že aspoň 70% dreva použitého na ich výrobu je z lesov certifikovaných podľa FSC.

Tlač

Všetky naše plagáty sú vytlačené vo Švédsku s výnimkou niekoľkých kúskov z kategórie Handpicked. Používame rôzne tlačiarne, aby sme dosiahli najlepšiu kvalitu motívu v závislosti od toho, či ide o fotografiu, grafiku alebo fóliu. Naše tlačiarne používajú rôzne druhy atramentu podľa požadovanej techniky tlače, ale vždy sa vyberá v súlade so všetkými príslušnými predpismi EÚ (vrátane, okrem iného, REACH). Atrament je 100% vegánsky.

Recyklácia

Pri výrobe plagátov vzniká veľmi málo odpadu a prebytočný papier naše tlačiarne a papierne recyklujú na noviny. Zákazníkom veľmi odporúčame, aby naše plagáty opätovne použili alebo ich recyklovali. Náš papier je možné recyklovať na novú papierovú hmotu až sedemkrát.

PLÁTNO

Naše tlače na plátne sa vyrábajú na mieru v Európe a sú dostupné v rôznych rozmeroch, medzi ktoré patria 30x40, 50x70, 70x100 a 100x140 cm. Samotné plátno je vyrobené z kvalitnej matnej plátennej tkaniny tvoriacej zmes 35% bavlny a 65% polyesteru v tkaní 2x1. Tento materiál, ktorý prekonáva bežné plátna, zaisťuje vysoko kvalitné médium pre našu metódu tlače giclée.

Naše plátna sa odlišujú vďaka prémiovej hrúbke 3,2 cm oproti štandardným 1,9 cm, a tým poskytujú vylepšenú pevnosť a odolnosť. Verziu bez rámu tvorí plátno rozťahované na nosníkoch z borovicového dreva, vyrobenom z 100% recyklovateľného masívu, čo zaručuje nekonkurencieschopnú odolnosť. Ak máte radšej plátna s rámom, môžete si vybrať buď dubový rám, kde základ tvorí obeche drevo s pravým dubovým furniérom, alebo čierny rám z černej borovice. Môžete byť istí, že vaše plátno príde už plne zostavené a pripravené na zavesenie.

RÁMY

Ponúkame elegantné drevené a kovové rámy, ktoré sa hodia do všetkých typov interiéru, a k dispozícii máme všetko od menších rámov, ktoré sú ideálne na fotografie, po veľké rámy, ktorými môžete zarámovať ústredný kúsok na stene.

Rámy sú vyrábané ručne šikovnými remeselníkmi s dlhoročnými skúsenosťami s výrobou rámov so sídlom v Európe a Ázii. Dodávateľov rámov sme starostlivo vybrali s ohľadom na požiadavky nášho Kódexu správania v oblasti sociálnej a environmentálnej zodpovednosti.

Všetky naše drevené a kovové rámy majú certifikát FSC® a sú na stránke označené symbolom FSC Mix, čo zaručuje, že najmenej 70% dreva použitého na ich výrobu je z lesov certifikovaných FSC.

Rámy ponúkame v ôsmich veľkostiach: 13x18 cm, 21x30 cm, 30x40 cm, 40x50 cm, 50x50 cm, 50x70 cm, 70x100 a 100x150 cm. Všetky majú priehľadné akrylové plexisklo, ktoré je ľahké a nerozbitné. Všetky sa otvárajú zozadu, aby sa plagát dal ľahko zasunúť pomocou otočných klipsní a nebolo potrebné používať ostré kovové pripináčiky. V menších kovových rámoch do veľkosti 30x40 cm používame malé kovové pripináčiky.

Drevené rámy

Drevené rámy sú vyrobené z masívneho dreva a v ponuke sú v čiernom, bielom, dubovom, tmavom a svetlom prevedení. Dubové rámy sú vyrobené z neošetreného duba, zatiaľ čo tmavé, čierne a biele drevené rámy sú vyrobené z masívneho žltého topoľového dreva, ktoré je natreté farbou. Rámy zo svetlého dreva sú vyrobené z tvrdého javoru, ktorý je ošetrený priehľadným náterom pre prírodnú povrchovú úpravu. Veľké drevené rámy vo veľkostiach 50x70 cm, 70x100 cm a 100x150 cm sú vybavené predvŕtanými otvormi v zadnej časti rámu, ktoré sú istené otočnými klipsňami.

Kovové rámy

Kovové rámy ponúkame v čiernom, zlatom, striebornom a medenom prevedení. Sú vyrobené z hliníka a majú úzky profil, ktorý zabezpečuje elegantný vzhľad. Zlaté, strieborné a medené rámy majú povrchovú úpravu s vysokým leskom, zatiaľ čo čierny kov má matný povrch.

Recyklácia

Zákazníkom veľmi odporúčame, aby rámy znovu použili alebo aby recyklovali všetky rámy, ktoré sa nedajú opätovne použiť. Drevené rámy - vrátane dosky MDF - je možné recyklovať na drevnú štiepku, ktorá sa následne môže použiť na výrobu biopaliva, čo je alternatívou k fosílnym palivám. Naše kovové rámy je možné recyklovať na nové hliníkové výrobky, pričom je potrebné o 95% menej energie ako pri výrobe z nového hliníka. Plexisklo sa triedi ako horľavý odpad, ktorý možno opätovne použiť vo forme energie.

VANKÚŠE

Naše vankúše sú ideálne pre vytvorenie mäkkého a prívetivého atmosféry. Dostupné sú v rozmeroch 40x40, 50x50 a 60x60 cm. Obaly na vankúše si môžete zakúpiť s výplňou alebo bez nej. Sú vyrobené z falošného ľanu, ktorý je polyesterový materiál s textúrou podobnou ľanu, čím zaisťujú odolnosť a pohodlie. Praktický zips umiestnený na spodnej strane vám umožňuje ľahko vystriedať obaly na vankúše, keď máte chuť na zmenu. Pre udržanie svojich obalov na vankúše v čo najlepšom stave, jednoducho utrite malé škvrny vlhkou handričkou. Pre hlbšie vyčistenie obalov ich umyte v studenej vode v práčke alebo ručne.

TÁCKY

Tieto táciky, vyrobené z brezovej dyhy, predstavujú perfektnú kombináciu funkčnosti a štýlového škandinávskeho dizajnu. O svoje táciky sa postarajte buď ručným umývaním alebo jemným programom v práčke. Je dôležité podotknúť, že časté umývanie pomocou prostriedku na umývanie riadu v umývačke môže spôsobiť viditeľné opotrebenie povrchu. Naše táciky majú certifikát FSC® a s hrdosťou ich vyrábame v Nybro na juhovýchode Švédska s použitím materiálov, ktoré sú zdrojom z Európy.

PRÍSLUŠENSTVO

Ponúkame množstvo príslušenstva na dotvorenie plagátov - od paspart, cez rôzne príslušenstvo na zavesenie ako sú klipsne, svorky na plagáty a pásky washi, až po lišty na vystavenie. Všetky naše pasparty, svorky na zavesenie a rímsy majú certifikát FSC® a sú na stránke označené symbolom FSC Mix, čím sa zaručuje, že najmenej 70% dreva použitého na ich výrobu je z lesov certifikovaných FSC.

Pasparty

Naše vysoko kvalitné pasparty, známe tiež ako rámy na obraz, vám umožnia zarámovať a zvýrazniť dizajn plagátu a dodať mu exkluzívny nádych. Naše pasparty vyrobené vo Švédsku sa hodia do rámov s rozmermi 21x30 cm, 30x40 cm, 50x70 cm a 70x100 cm. Dodávame ich v čiernej aj bielej farbe s jednoliatou farebnou vernosťou, pričom čierna má čierne jadro a biela biele. Biela pasparta je v identickom bielom odtieni ako papier plagátu. Naše pasparty neobsahujú kyseliny.

Vešiaky na plagáty

S vešiakmi na plagáty z našej ponuky štýlovo zavesíte umenie a skvele doplnia obrazovú stenu. Sú k dispozícii v rôznych dĺžkach, aby vyhovovali celej škále veľkostí plagátov, a ponúkame ich v troch farbách: prvá je z neošetreného masívneho duba a druhá a tretia sú z borovicového dreva, pričom sú buď namaľované čiernou alebo bielou farbou. Dodávame ich s mosadznými skrutkami a pásikmi z umelej kože na zavesenie v ladiacom dubovom, bielom alebo čiernom prevedení. Magnety po oboch stranách držia plagát na mieste a bránia jeho poškodeniu.

Obrazové lišty

Naše obrazové lišty predstavujú jednoduchú štýlovú poličku na vystavenie plagátov. Sú skvelou voľbou, ak chcete pravidelne meniť výber plagátov! Ponúkame ich v čiernom, bielom a dubovom prevedení, majú 70 cm na šírku a sú hlboké 9,5 cm. Sú dodávané so skrutkami, ktorými ich možno pripevniť o stenu. Umiestnite ich vedľa seba, ak chcete vytvoriť dlhšiu lištu.