Skip to main content.

O našich produktoch

Pri výrobe našich umeleckých plagátov dodržiavame vysoké štandardy. Vážime si remeselné spracovanie našich výrobkov a spolu s našimi dodávateľmi sa neustále snažíme zlepšovať ich kvalitu a životnosť. Sme tiež hrdí na to, že sme certifikovanou spoločnosťou FSC®, čo znamená, že stromy použité pri výrobe našich plagátov a rámov boli vyťažené zodpovedným a udržateľným spôsobom.

UMELECKÉ PLAGÁTY

Náš papier

Všetky naše plagátysú vytlačené na 200 g/m2 nenatieraný prémiový papier. Má matný povrch bez odleskov, čo mu dodáva prvotriedny nádych. Náš papier je tiež odolný voči starnutiu.Vyrába sa vo Švédsku a papiereň, celulóza použitá na výrobu papiera a samotný papier sú certifikované spoločnosťou Forest Stewardship Council®. Týmto certifikátom sa zaručuje, že použité stromy boli vyťažené v súlade so všetkými zákonmi a predpismi, ako aj v súlade s prísnymi kritériami organizácie FSC, ktoré garantujú sociálnu a environmentálnu udržateľnosť. Plagáty sú na webovej stránke označené symbolom FSC Mix, ktorý zaručuje, že aspoň 70% dreva použitého na ich výrobu je z lesov certifikovaných podľa FSC.

Tlač

Všetky naše plagáty sú vytlačené vo Švédsku s výnimkou niekoľkých kúskov z kategórie Handpicked. Používame rôzne tlačiarne, aby sme dosiahli najlepšiu kvalitu motívu v závislosti od toho, či ide o fotografiu, grafiku alebo fóliu. Naše tlačiarne používajú rôzne druhy atramentu podľa požadovanej techniky tlače, ale vždy sa vyberá v súlade so všetkými príslušnými predpismi EÚ (vrátane, okrem iného, REACH). Atrament je 100% vegánsky.

Recyklácia

Pri výrobe plagátov vzniká veľmi málo odpadu a prebytočný papier naše tlačiarne a papierne recyklujú na noviny. Zákazníkom veľmi odporúčame, aby naše plagáty opätovne použili alebo ich recyklovali. Náš papier je možné recyklovať na novú papierovú hmotu až sedemkrát.

RÁMY

Ponúkame elegantné drevené a kovové rámy, ktoré sa hodia do všetkých typov interiéru, a k dispozícii máme všetko od menších rámov, ktoré sú ideálne na fotografie, po veľké rámy, ktorými môžete zarámovať ústredný kúsok na stene.

Rámy sú vyrábané ručne šikovnými remeselníkmi s dlhoročnými skúsenosťami s výrobou rámov so sídlom v Európe a Ázii. Dodávateľov rámov sme starostlivo vybrali s ohľadom na požiadavky nášho Kódexu správania v oblasti sociálnej a environmentálnej zodpovednosti.

Všetky naše drevené a kovové rámy majú certifikát FSC® a sú na stránke označené symbolom FSC Mix, čo zaručuje, že najmenej 70% dreva použitého na ich výrobu je z lesov certifikovaných FSC.

Rámy ponúkame v ôsmich veľkostiach: 13x18 cm, 21x30 cm, 30x40 cm, 40x50 cm, 50x50 cm, 50x70 cm, 70x100 a 100x150 cm. Všetky majú priehľadné akrylové plexisklo, ktoré je ľahké a nerozbitné. Všetky sa otvárajú zozadu, aby sa plagát dal ľahko zasunúť pomocou otočných klipsní a nebolo potrebné používať ostré kovové pripináčiky. V menších kovových rámoch do veľkosti 30x40 cm používame malé kovové pripináčiky.

Drevené rámy

Drevené rámy sú vyrobené z masívneho dreva a v ponuke sú v čiernom, bielom, dubovom, tmavom a svetlom prevedení. Dubové rámy sú vyrobené z neošetreného duba, zatiaľ čo tmavé, čierne a biele drevené rámy sú vyrobené z masívneho žltého topoľového dreva, ktoré je natreté farbou. Rámy zo svetlého dreva sú vyrobené z tvrdého javoru, ktorý je ošetrený priehľadným náterom pre prírodnú povrchovú úpravu. Veľké drevené rámy vo veľkostiach 50x70 cm, 70x100 cm a 100x150 cm sú vybavené predvŕtanými otvormi v zadnej časti rámu, ktoré sú istené otočnými klipsňami.

Kovové rámy

Kovové rámy ponúkame v čiernom, zlatom, striebornom a medenom prevedení. Sú vyrobené z hliníka a majú úzky profil, ktorý zabezpečuje elegantný vzhľad. Zlaté, strieborné a medené rámy majú povrchovú úpravu s vysokým leskom, zatiaľ čo čierny kov má matný povrch.

Recyklácia

Zákazníkom veľmi odporúčame, aby rámy znovu použili alebo aby recyklovali všetky rámy, ktoré sa nedajú opätovne použiť. Drevené rámy - vrátane dosky MDF - je možné recyklovať na drevnú štiepku, ktorá sa následne môže použiť na výrobu biopaliva, čo je alternatívou k fosílnym palivám. Naše kovové rámy je možné recyklovať na nové hliníkové výrobky, pričom je potrebné o 95% menej energie ako pri výrobe z nového hliníka. Plexisklo sa triedi ako horľavý odpad, ktorý možno opätovne použiť vo forme energie.

PRÍSLUŠENSTVO

Ponúkame množstvo príslušenstva na dotvorenie plagátov - od paspart, cez rôzne príslušenstvo na zavesenie ako sú klipsne, svorky na plagáty a pásky washi, až po lišty na vystavenie. Všetky naše pasparty, svorky na zavesenie a rímsy majú certifikát FSC® a sú na stránke označené symbolom FSC Mix, čím sa zaručuje, že najmenej 70% dreva použitého na ich výrobu je z lesov certifikovaných FSC.

Pasparty

Naše vysoko kvalitné pasparty, známe tiež ako rámy na obraz, vám umožnia zarámovať a zvýrazniť dizajn plagátu a dodať mu exkluzívny nádych. Naše pasparty vyrobené vo Švédsku sa hodia do rámov s rozmermi 21x30 cm, 30x40 cm, 50x70 cm a 70x100 cm. Dodávame ich v čiernej aj bielej farbe s jednoliatou farebnou vernosťou, pričom čierna má čierne jadro a biela biele. Biela pasparta je v identickom bielom odtieni ako papier plagátu. Naše pasparty neobsahujú kyseliny.

Vešiaky na plagáty

S vešiakmi na plagáty z našej ponuky štýlovo zavesíte umenie a skvele doplnia obrazovú stenu. Sú k dispozícii v rôznych dĺžkach, aby vyhovovali celej škále veľkostí plagátov, a ponúkame ich v troch farbách: prvá je z neošetreného masívneho duba a druhá a tretia sú z borovicového dreva, pričom sú buď namaľované čiernou alebo bielou farbou. Dodávame ich s mosadznými skrutkami a pásikmi z umelej kože na zavesenie v ladiacom dubovom, bielom alebo čiernom prevedení. Magnety po oboch stranách držia plagát na mieste a bránia jeho poškodeniu.

Obrazové lišty

Naše obrazové lišty predstavujú jednoduchú štýlovú poličku na vystavenie plagátov. Sú skvelou voľbou, ak chcete pravidelne meniť výber plagátov! Ponúkame ich v čiernom, bielom a dubovom prevedení, majú 70 cm na šírku a sú hlboké 9,5 cm. Sú dodávané so skrutkami, ktorými ich možno pripevniť o stenu. Umiestnite ich vedľa seba, ak chcete vytvoriť dlhšiu lištu.