Skip to main content.

Estelle Graf

Plagáty

Estelle Graf začínala svoju kariéru ako umelecká riaditeľka v Paríži. Teraz žije a pôsobí v Štokholme. Jej umelecké diela boli vystavené medzinárodne a boli prezentované na PLAZA, Elle či v Harper's Bazaar. Známa je svojimi satirickými umeleckými dielami, kde sa pýta, čo to znamená byť človekom.

„Metódy, ktoré sme vyvinuli, aby sme skryli naše inštinkty a dedičstvo, sú dojemné aj zvláštne. Je zaujímavá predstava, že sme všetci len ošípané a žaby so sofistikovaným správaním.“

Umenie Estelle je o rozprávaní príbehov a využíva ho na preskúmanie svojich myšlienok.

„Rada dávam pozorovateľovi malé útržky z dlhších príbehov alebo zložitejších myšlienok. Pozorovateľ potom musí prispieť svojimi asociáciámi, aby príbeh dokončil. Zrejme preto si ľudia vysvetľujú veľmi odlišne, čo robím – pretože im na to zámerne nechávam priestor."

Estelle Graf

Umenie Estelle Graf je veľmi kreatívne a netradičné, pričom srší farbami a emóciami. Estelle je švédskou autorkou, ktorá pracovala a študovala v Paríži a New Yorku a teraz žije v Štokholme. My v Desenio sme hrdí, že môžeme ponúkať jej umenie.

Nájdete tu plagáty rôznych zvierat v situáciách, kde by ste zvyčajne našli ľudí. Napríklad módny panter v oranžovom oblečení, pes obsluhujúci jeleňa a vlka v reštaurácii alebo oblečená líška sediaca na posteli s luxusnými doplnkami. Nechýbajú tu farebné motívy so zábavným zvratom sršiace emóciami. Ideálna dekorácia pre umeleckú dušu, ktorou sa dá ozdobiť akákoľvek miestnosť, alebo pre milovníka zvierat, ktorý sa chce zasmiať - pre každého niečo. A prečo nevyrobiť celú zostavu?