Skip to main content.

Ekaterina Zagorska

Plagáty

Bulharská umelkyňa Ekaterina Zagorska opisuje svoju prácu ako magický svet ilustrácií.

„V mojom umení sa miešajú energické farby, trochu amerického realizmu a pop-art. Moje najlepšie kúsky sú tie, ktoré obsahujú veľa farieb a príbeh.“

Ekaterina sa dokáže inšpirovať čímkoľvek okolo seba a veľmi rada pracuje s akvarelovými farbami, pastelkami a ceruzkami.

„V posledných dvoch rokov som začala pracovať s digitálnymi médiami, ktoré sa mi páčia. Je to svet nových príležitostí,“ hovorí.

Plagáty s ilustráciami od Ekateriny Zagorskej

Ekaterina Zagorska je bulharská ilustrátorka, UI/UX dizajnérka a grafická dizajnérka. Má vysokoškolské vzdelanie v oblasti umenia a kresleniu sa venuje, pokiaľ jej až pamäť siaha. Zvyčajne pracuje s paletou žiarivých farieb a jej štýl možno opísať ako moderný americký realizmus zmiešaný s pop-artom – ideálne spojenie, ak chcete oživiť svoj domov. Hoci ilustrácie väčšinou vyzerajú realisticky, občas sa vydáva aj do sveta abstraktného umenia.

Rada sa inšpiruje reakciami ľudí na jej prácu a cíti veľkú hrdosť na to, že do svojich ilustrácií dokáže začleniť príbeh. Inšpiruje sa aj každodennými predmetmi a zážitkami, ako je ranná káva, fotografia z ciest alebo návšteva umeleckej výstavy. Využíva rôzne umelecké techniky, ako sú ceruzky, pastelky a akvarelové farby. Používa tiež digitálne nástroje, ktoré jej otvárajú úplne nový svet príležitostí. Pozrite si výber jej práce u nás v Desenio!