Skip to main content.

Anna Brandt

Plagáty

Keď pred niekoľkými rokmi zomrela Annina matka, zdedila jej umelecké potreby a začala maľovať sama. Hneď sa do toho zamilovala.

„Maľba je ako meditácia. Odpútavam sa od sveta a všetko moje každodenné stresy zmiznú. Moja najväčšia inšpirácia je moja matka Siv Brandt, ktorá bola umelkyňou. Vyrastala som na jej maľbách, jej diela sú veľmi farebné a pestré, takže sa dá povedať, že ma ovplyvnila."

Anna opisuje jej prácu ako explóziu kvetov, farieb, lúk a oblohy.

„Keď vidím biele steny, je to ako čisté plátno, ktoré chcem vyplniť farbou a chaosom.“

Maľby od Anny Brandt

Anna Brandt je jednou z našich talentovaných umelkýň v kategórii Featured Artists. Maľovať začala v roku 2019 a odvtedy kráča v matkiných šľapajach a sama sa stala umelkyňou. Keď zdedila veci po svojej matke, chcela ich vyskúšať a okamžite ju zaujali. Svoje umenie vyjadruje ako „Bombastická explózia kvetov, farieb, lúk a oblohy“.

Príroda a kvety sú jej blízke a nikdy nevie, ako jej obrazy budú vyzerať, keď budú dokončené. Závisí to od myšlienok, nálady a spomienok. Farba je dôležitejšia ako samotný motív, opisuje. Keď vidí čisté plátno, chce ho jednoducho len ozdobiť nádhernými farbami. Najväčšou inšpiráciou Anny v živote je jej mama Siv Brandt, ktorá tiež maľovala veľa farbami. Anna ako dieťa sledovala svoju matku ako maľuje a nasledovala ju, keď chodila po výstavach.