Skip to main content.

Julia Hallström Hjort

Plagáty

Julia študovala medicínu a psychológiu, ale kvôli chronickej bolesti sa začala venovať umeleckej tvorbe, ktorá zohrala veľkú úlohu pri jej rehabilitácii.

Snaží sa vytvárať umenie, ktoré navodzuje pocit pokoja a mieru, pričom často používa neutrálne alebo tlmené farby. Začína s ručne vyrobeným obrázkom, ktorý potom digitálne upraví a vytvorí hotový výsledok.

Ako milovníčka severskej prírody sa Julia často inšpiruje na prechádzkach, pričom po zhliadnutí určitého tvaru alebo farebnej kombinácie má často chuť tvoriť umenie.

Ilustračné plagáty Julie Hallström Hjort

Julia Hallström Hjort je umelkyňa, ilustrátorka a tvorkyňa filmov zo Švédska. Vždy ju bavilo kreslenie a maľovanie a nevie sa rozhodnúť pre konkrétny typ umenia, preto vždy skúša rôzne techniky, materiály a motívy. Od abstraktných akrylových malieb po realistické olejové maľby a portréty ceruzkou a vodovými farbami. Umenie môže byť podľa Julie silné a emocionálne, nabité hlbším významom, no môže tiež existovať jednoducho ako niečo krásne, čo poteší, dodá farbu a emóciu celej miestnosti. Pozrite si jej diela v tejto kolekcii!