Skip to main content.

Thao Courtial

Plagáty

Akonáhle bola dosť stará, začala Thao Courtial fotografovať s fotoaparátom svojho otca.

„Bolo mi jasné, že toto bude môj spôsob vyjadrenia samého seba a reinterpretácie sveta,“ hovorí.

Thao začala fotografovať svoje cesty, aby si uchovala spomienky, ale čoskoro pocítila potrebu posunúť sa ďalej. Jej umelecké fotografické plagáty zachytávajú kúzlo sveta, v ktorom žijeme.

„Cestujem na ľahko as veľmi malou výbavou, so sebou mám svoju kameru a dve šošovky 50 mm a 35 mm. Pre každú destináciu si vytváram mentálny moodboard tak, že sa sama seba pýtam, ako ma táto krajina inšpiruje a ako som sa tu cítila. Potom hľadám správne svetlo a nastavím si farby tak, ako by to urobila maliarka," hovorí.

Plagáty s fotografiami od Thao Courtial

Thao Courtial je cestovateľská a krajinárska fotografka, ktorá momentálne sídli v Toulouse vo Francúzsku. Thao bola vždy fascinovaná neznámom vďaka objavovaniu nových krajín a kultúr už v ranom veku. Keď bola dosť stará na to, aby pochopila, ako fungovala kamera jej otca, bolo pre ňu jasné, že toto bude jej spôsob, ako vyjadriť samú seba a reinterpretovať svet.

Na otázku, čo je pre ňu inšpiráciou, odpovedá: "Vďaka svojim nekonečným formám a farbám je príroda nevyčerpateľným zdrojom inšpirácie. Fascinuje ma aj umenie, najmä maľby, dizajn a architektúra."

Fotografické umenie od Thao Courtial nabáda pozorovateľov, aby spomalil a obdivoval. Zasnite sa a objavte fotografie s exotickým podnebím, ako je modrá krištáľová číra voda, nádherné horské scenérie, chladné budovy a exotická vegetácia. Nájdite svoje nové umelecké fotografie od Thao Courtial v Desenio!