Skip to main content.

Kate Birch

Plagáty

Rozvod po 23 rokoch manželstva priviedol Kate k tomu, aby sa o seba finančne postarala a zaviazala sa namaľovať každý deň jeden obraz. Po zverejnení svojich umeleckých duel na Instagrame jej začali followeri pribúdať a začala predávať svoje maľby na celom svete.

Maľby od Kate sú prevažne zátišia a krajinky, pričom zdanlivo bežné predmety mení na plnohodnotné umelecké diela.

„Za posledných pár rokov zdieľania svojej každodennej práce na sociálnych sieťach som si postupne začala uvedomovať, aké významné môžu byť tieto predmety pre ľudí. Tieto malé predmety v sebe často skrývajú príbehy, ktoré vytvárajú náš život, a spájajú nás s druhými a vlastnou minulosťou.“

Kate Birch plagáty

Kate Birch žije v Utahu  a vyrástla s láskou k umeniu a tvorivosti. Vďaka univerzitnému profesorovi, ktorý ju povzbudil k tomu, aby študovala maľovanie a kreslenie, sa začala umeniu venovať na profesionálnej úrovni. Našťastie sa jej práce stali známymi po celom svete prostredníctvom sociálnych sietí a boli tiež súčasťou niekoľkých filmov, televíznych seriálov a veľkých predajní v USA.

Jej obľúbeným umeleckým médiom je gvaš a maľuje predovšetkým zátišia a krajinky. Inšpiráciu čerpá takmer všade, preto zvyčajne maľuje každodenné predmety, ako napríklad kus ovocia, kus cukríka alebo odraz tieňa. Jej maľby sú väčšinou malé, pretože sa jej páči, keď sú rýchlo hotové a chyby je nezastavujú. Jednoducho maľuje bez prestania! Na Kate je tiež jedinečné to, že každý deň maľuje nový obraz, o ktorý sa so svojimi followermi delí na sociálnych sieťach. Inšpirujte sa a prezrite si jej kolekciu plagátov na stránkach Desenio.